15:43
2023.11.26
16:26
Pannon RTV
Fudbaleri TSC-a su ostvarili ubedljivu pobedu u gostima protiv ekipe Partizana u Superligi Srbije. Fudbaleri iz Bačke Topole su pobedili u Beogradu prvoplasiranu ekipu na tabeli rezultatom 4:0. Inače, Partizanu je ovo bio prvi prvenstveni poraz.

Fudbaleri TSC-a su sjajno otvorili utakmicu, poveli su već u 3. minutu nakon što je Ćirković iz kornera pogodio mrežu protivničkog gola. Osam minuta kasnije na semaforu je već stajalo 0:2, Stojić je dao gol za dodatno vodstvo protiv Partizana. TSC je nakon toga nastavio dominaciju, a u 33. minutu Radin je svoju ekipu doveo to trećeg gola. I nakon poluvremena ekipa iz Bačke Topole je i dalje imala bolju igru na terenu. U 50. minutu golom Milovanovića, TSC je ostvario konačnih i ubedljivih 4:0. Partizan nije uspeo da postigne pogodak, pa je TSC slavio ubedljivom pobedom u Beogradu. Uprkos porazu, Partizan je i dalje prvoplasirani na tabeli Superlige ispred Crvene zvezde i TSC-a. Ekipa iz Bačke Topole će sledeće gostovanje imati u četvrtak, kada u TSC Arenu dolazi Vesthem Junajted u sklopu petog kola Lige Evrope.

Bence Šoš, fudbaler, TSC: "Postigli smo jednu veoma značajnu pobedu. Mislim da od kada sam ovde, četiri i po meseca, mogu reći da je ova utakmica bila ona u kojoj je sve išlo kako treba, sve što smo planirali, svaki igrač je maksimalno ispunio. Dosta smo se pripremali za udarce iz blizine i u prvom poluvremenu smo dali golove iz tri udarca, tako da su to bile apsolutno svesne kombinacije i jako sam srećan što je tako ispalo. Svi su očekivali da će Partizan biti favorit, jer ima jako dobre rezultate i još nije izgubio do sada nijednu prvenstvenu utakmicu, tako da je možda ovo svima bio šok, ali mi smo imali poverenja u sebe i sve vreme smo verovali da možemo da ostvarimo pobedu ovde u gostima i za nas ova pobeda nije iznenađujuća. Naravno da imamo respekta prema protivničkom timu, ali sigurni smo u sopstveni kvalitet i hvala Bogu sve što smo vežbali sada smo uspeli da primenimo na terenu."

Za više informacija možete da posetite internet stranicu fudbalskog kluba TSC.