Ugrás a tartalomra

Visszafoglalt a hadsereg egy fontos települést Moszultól délre

2016.11.07
15:56
Visszafoglalta a Moszult ostromló iraki hadsereg az Iszlám Államtól a várostól délre eső utolsó nagyobb települést, Hammám el-Alilt
Visszafoglalta a Moszult ostromló iraki hadsereg az Iszlám Államtól a várostól délre eső utolsó nagyobb települést, Hammám el-Alilt. Katonák, rendőrök és a terrorelhárítás különleges egységei teljesen átvették az irányítást a Moszultól 15 kilométerre délkeletre fekvő városban. Hammám el-Alil elfoglalása kulcsfontosságú volt: innen az iraki erők gyorsabban el tudják érni Moszul déli külvárosát, ahol a nemzetközi repülőtér és az a nagy katonai támaszpont is található, ahonnan az iraki hadsereg kénytelen volt elmenekülni még 2014 júniusában, amikor az Iszlám Állam hatalmába kerítette a várost.Az iraki hadsereg kelet felől már behatolt Moszul területére, és több városnegyedben is átvette az ellenőrzést. A katonák észak felől is közelítenek a város felé. Az al-Arabíja hírtelevízió jelentése szerint Hammám el-Alil környékén az iraki katonák megölték az IÁ egyik parancsnokát. A híradás szerint a férfit Abu Hamzának hívták, és algériai volt.Közben az iraki kurd autonóm terület vezetői bejelentették, hogy szabadon engedték és átadták a japán hatóságoknak azt a japán állampolgárt, akit október közepén vettek őrizetbe Moszul mellett az Iszlám Állam dzsihadista szervezethez fűződő gyanús kapcsolatai miatt. Az észak-iraki kurd hatóságok szerint a japán férfi okostelefonon kommunikált az Iszlám Állam több tagjával. Letartóztatásakor azt állította, hogy szabadúszó újságíró, és Moszul ostromáról tudósít. (MTI)

Most

Népszerű

Elhunyt Fehér Márta

Életének 48. évében, rövid, súlyos betegség után elhunyt Fehér Márta, a Hét Nap újságírója. 2017 óta volt tagja a Hét Nap szerkesztőségének, előtte 10 évig a Pannon RTV-ben dolgozott.

Elhelyezték az utolsó sínpárt Szabadka és Újvidék között

Gőzerővel haladnak a Belgrád-Budapest gyorsvasút Szabadka és Újvidék közötti szakaszának építkezési munkálatai. Ma délután Topolyánál lerakták a két vajdasági város között húzódó sínpár utolsó elemét, így a fővonal összekötöttnek tekinthető.